9- Uluslararası Nöralterapi Kongresi ve 18- Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu

9- Uluslararası Nöralterapi Kongresi ve 18- Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu

  • 2-4 HAZİRAN 2023

Titanic Business Kartal

Değerli Meslektaşlarımız,

02 - 04 Haziran 2023 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun yüzüncü yılında İstanbul’da gerçekleştirecek olduğumuz Uluslararası Nöralterapi Kongresini duyurmaktan ve siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten büyük onur ve memnuniyet duyuyoruz.

2006 yılından bu yana Geleneksel olarak iki yılda bir düzenlediğimiz ve Covid-19 pandemisi nedeniyle 1 kez ara vermek zorunda kaldığımız Nöralterapi kongrelerinin IX.’su Uluslararası katılımlı olarak ve XVIII. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu ile birlikte 02 - 04 Haziran 2023 tarihlerinde, Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği (BNR) ve IFMANT’ın işbirliğinde, Almanya IGNH ve DGfAN, İsviçre SANTH, Avusturya ÖNR, İspanya Terapia Neural, İtalya NEURALIA, Kolomiya ACOLTEN/MNT, Türkiye AATRTF, BTR, BAR, BUKK ve MTAR derneklerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşecektir.

Gerek sağlığımızın korunması gerekse hastalıkların oluşmasında VSS’nin, immün sistem ve endokrin sistemin koordineli çalışması ve enflamasyon üzerindeki rolü ve önemi, biz Nöralterapistler tarafından uzun yıllardır iyi bilinmektedir. Bu da, hastalıkların tedavisinde VSS’nin regülasyonunu hedefleyen bir bilim dalı olan Nöralterapinin başarısını açıklamak için oldukça yeterli bir veridir.

Bu çerçevede, “NÖRALTERAPİ İLE ENFLAMASYON, İMMÜN SİSTEM, ENDOKRİN SİTEM VE VSS REGÜLASYONU” konu başlığı ile 3 gün boyunca, Dünya’da bu alanın uzmanları ve duayenleri tarafından, bilimsel veriler ve uzun yıllara dayanan tecrübeler ışığında yapılacak sunumlar ve workshoplardan oluşan Kongre ve Sempozyum programını paylaşmak istiyorum.

Kongremizin açılışı Lorenz Fischer, otonom (vejetatif) sinir sistemi, enflamasyon, dolaşım, endokrin ruhsal ve duygusal konulara odaklanarak bize ağrı araştırmaları hakkında çalışmalarıyla başlayacaktır.

Nöralterapötik tekniklerle ilgili canlı bir panel tartışması başlatmayı umuyoruz: "Derin ve yüzeysel enjeksiyon tekniklerinin ilgili faydaları ve dezavantajları" konulu bir konferans, Nöralterapinin etkinliği ve güvenliği hakkında profesyonel bir tartışmaya yol açacaktır.

Başta Nöralterapi olmak üzere Regülasyon Tıbbı ile ilgilenen her branştan hekimlerimizi, IX. Uluslararası Katılımlı Nöralterapi Kongresi & XVIII. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumuna davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

İnteraktif oturumlar, güzel şehrimiz İstanbul'daki bu etkinliği tamamlayacaktır.


Kongre Başkanı

BNR ve IFMANT Başkanı
Dr. Hüseyin NAZLIKUL


Kongre Eş Başkanları

BNR Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Neslihan ÖZKAN

IFMANT II. Başkanı
Dr. Petja PIEHLER

Whatsapp Canlı Destek İçin Tıklayınız