UBEK-6 6 Uluslararası Beyaz Et Kongresi

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği

  • 1-5 MART 2023

Titanic Deluxe Golf Belek

BEYAZ ET SEKTÖRÜNÜN DEĞERLİ PAYDAŞLARI VE SEVGİLİ DOSTLAR,


COVID-19 pandemisi nedeni ile yaklaşık 2 yıl ara vermek zorunda kaldığımız 6. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’ni (UBEK-6), 01-05 Mart 2023 tarihleri arasında Titanic Deluxe Golf Belek Otel Antalya’da yapacağımızı duyurmanın heyecanı içerisindeyiz. Kongremizi, Cumhuriyetimizin 100. ve Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin (BESD-BİR) de 30. yıl dönümü olan 2023 yılında organize etmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi (UBEK-5) 32 ülkeden veteriner hekim, ziraat ve gıda mühendisi, tıp doktoru akademisyenler ve sektör paydaşı yaklaşık 1300 kişinin katılımıyla önemli bir başarıya imza attı. Konusunda uzman bilim insanları dünyada uygulanan son teknolojik ve bilimsel gelişmeleri bizlerle paylaşarak beyaz et sektörüne çok değerli katkılar sundu.

 

Türkiye beyaz et üretimi 10 (2011-2021) yıl gibi kısa bir sürede 1,6 milyon tondan 2,3 milyon tona ulaşarak %39 büyümüş, ihracat da %154 artış göstererek 248 bin tondan 632 bin tona çıkmıştır. Dünyada da beyaz et, toplam et üretiminin %40,6’sı olan 132 milyon ton ile en çok tüketilen et türüdür. Bu veriler ışığında; beyaz et endüstrisinin, sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde yaşayan insanlar için de sağlıklı, yeterli ve istikrarlı gıda teminine değerli katkılar yaptığı açıktır.


2023 yılı baharının ilk haftasında, insanlığa daha fazla katkıda bulunabilmek için sektöre fayda sağlayacak adımları birlikte atmak üzere siz değerli dostlarımızı Antalya’ya UBEK-6’ya bekliyoruz. Kongrenin gerçekleştirilmesine katkıda bulunacak ve katılım sağlayacak herkese şimdiden en derin şükranlarımızı sunarız.

Sağlıklı günler diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Naci Kaplan
BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Necmettin CEYLAN

Kongre Başkanı

 

 

 

Whatsapp Canlı Destek İçin Tıklayınız